Konwersacje dla obcokrajowców
LIPIEC 2025

MIKROLEARNING, czyli krótko, prosto, ciekawie, na temat –“PIGUŁKI WIEDZY” na @dobrapolnistka QUIZY – na @quizy_z_polskiego

Zapraszamy na korepetycje/konwersacje z języka polskiego online

miniprzewodnikKorepetycje/konwersacje z języka polskiego: dlaczego online?
Korepetycje/konwersacje z języka polskiego online mogą odbywać się niezależnie od miejsca zamieszkania. Pozwalają zaoszczędzić czas potrzebny na dojazdy.  Spotkania można elastycznie dopasować do harmonogramu dnia. Zajęcia mogą się odbywać zarówno rano jak i wieczorem. Korepetycje/konwersacje z języka polskiego adresowane są zarówno dla osób dorosłych, młodzieży, jak i dla dzieci.

Dlaczego korepetycje/konwersacje indywidualne?
Nauka języka polskiego podczas korepetycji/konwersacji indywidualnych odbywa się w znacznie szybszym tempie niż podczas spotkań grupowym. Lektor nie musi dzielić uwagi na innych biorących udział w zajęciach uczestników – skupia się na pracy tylko z jedną osobą.

Metoda nauczania
Kładziemy nacisk na metodę komunikatywną. Wszystkie lekcje odbywają się wyłącznie po polsku. Mamy wieloletnie doświadczenie pedagogiczne w przygotowywaniu materiałów służących do nauki języka polskiego na wszystkich szczeblach nauki.

W czym się specjalizujemy?
Podczas korepetycji/konwersacji chcemy zaprezentować, w sposób ciekawy i przystępny i różny od ujęcia encyklopedycznego, najważniejsze zjawiska związane z polską literaturą, historią, szeroko rozumianą kulturą, historią sztuki. Naszym zdaniem nauka języka polskiego zyskuje, kiedy jest prowadzona w kontekście innych zagadnień.

Jak przebiegają lekcje online?
Lekcje online przeprowadzane są przy pomocy darmowego komunikatora Skype. Do lekcji potrzebna jest kamerka – może być taka jak w laptopie – a także mikrofon – również on może być wyposażeniem laptopa. Lekcja może trwać 60 lub 45 minut.

Ile to kosztuje?
80 zł za 45 minut
130 zł za 60 minut

Jak zapisać się na korepetycje/konwersacje z języka polskiego online?
Krok 1. Aby zapisać się na  korepetycje/konwersacje z języka polskiego online skontaktuj się z nauczycielem telefonicznie, mailowo albo za pomocą Skype’a.
Krok 2. Po ustaleniu dogodnego dla Ciebie terminu zapłać za interesujący Cię rodzaj zajęć.
Krok 3. Po dokonaniu wpłaty otrzymasz potwierdzenie, a nauczyciel prowadzący zajęcia skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Jak się z nami skontaktować?
Telefon: 603 087 048
WWW: polski-online.pl
E-mail: mail@polski-online.pl
Skype: dobrapolonistka

Na końcu języka

Wprawki, ćwiczenia, zadaniapobierz1
Zgodnie z przepisami ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych nie można udostępniać materiałów osobom trzecim.

I. QUIZ JĘZYKOWY

Zadanie 1
Co znaczy frazeologizm

‘Bez ogródek’

A. wypowiedź poza ogródkiem.
B. odpowiedź udzielona w parku a nie w ogródku.
C. bez zbędnych słów.

Zadanie 2
W puste miejsce wpisz poprawną formę rzeczownika.

Marta lubiła spędzać ………………………. nad jeziorem.

A. wakacjach
B. wakacje
C. wakacjami

Zadanie 3
W puste miejsce wpisz poprawną formę czasownika.

Mama ………………………. córkę kremem do opalania.

A. posmarowała
B. posmarowali
C. posmarowały

Zadanie 4
W puste miejsce wpisz poprawną formę przymiotnika.

W sklepie jest duży wybór okularów …………………………………..

A. przeciwsłonecznego.
B. przeciwsłonecznemu.
C. przeciwsłonecznych.

Zadanie 5
Dokończ zdanie. Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych.

Regeneracja sił w czasie wolnym od pracy to

A. wypoczynek.
B. oddech.
C. ulga.

ODPOWIEDZI DO ZADAŃ

Zadanie 1
C

Zadanie 2
B

Zadanie 3
A

Zadanie 4
C

Zadanie 5
A

II. CZYTANIE TEKSTU

Przeczytaj poniższy tekst, a następnie zaznacz poprawne odpowiedzi.

Ania, jej brat Kazik i rodzice spędzili wakacje mad morzem. Pogoda im dopisywała. Było słonecznie i ciepło. Rodzeństwo większość czasu przebywało na plaży pod czujnym okiem rodziców. Ania i Kazik kąpali się w morzu, budowali zamki z piasku, opalali się. Po obiedzie cała rodzina jadła lody lub gofry z owocami i śmietaną. Wieczorem zaś spacerowali brzegiem morza. W hotelu grali w planszówki, czytali książki i nawet nie mieli czasu na korzystanie z telefonów komórkowych. Tak odcięli się od elektroniki, że nawet pozdrowień z wakacji dla swoich przyjaciół nie przekazali SMS-em, ale przesłali pocztówki. Rodzina była zadowolona z wypoczynku.

Zadanie 1
Ania i Kazik spędzili wakacje z

A. mamą.
B. tatą.
C. mamą i tatą.

Zadanie 2
Rodzeństwo większość czasu spędzało na

A. spacerach.
B. plaży.
C. zwiedzaniu zabytków.

Zadanie 3
Po obiedzie rodzina jadła gofry z

A. truskawkami i śmietaną.
B. owocami i śmietaną.
C. jagodami z śmietaną.

Zadanie 4
Wieczorem rodzina

A. śpiewała piosenki.
B. spacerowała.
C. jadła kolację.

Zadanie 5
Wieczorami w hotelu rodzina

A. grała w planszówki.
B. oglądała filmy.
C. korzystała z telefonów komórkowych.

Zadanie 6
Pozdrowienia z wakacji przekazano

A. SMS-em.
B. przesyłając pocztówkę.
C. pisząc e-maila.

Zadanie 7
Z wakacyjnego wypoczynku rodzina była

A. niezadowolona.
B. nieusatysfakcjonowana.
C. zadowolona.

ODPOWIEDZI DO ZADAŃ

Zadanie 1
C

Zadanie 2
B

Zadanie 3
B

Zadanie 4
B

Zadanie 5
A

Zadanie 6
B

Zadanie 7
C

PODZIEL SIĘ: