Dla rodziców – sierpień
MAJ 2024

MIKROLEARNING, czyli krótko, prosto, ciekawie, na temat – QUIZY, “PIGUŁKI WIEDZY” na @dobrapolnistka

Edukacja domowa - język polski online

foto_lewa__092022Lekcje prowadzone są przez Skype’a. Potrzebna jest kamerka – może być taka jak w laptopie. Lekcja trwa 60 minut, ale może też 45 – to zależy od tego, ile czasu uczeń da radę skupić się i skoncentrować.
Podczas lekcji czytamy teksty, rozwiązujemy zadania i ćwiczenia.
Zadania i ćwiczenia albo przesyłam wcześniej pocztą (można je przed lekcją wydrukować), albo – bezpośrednio na Skype’a.
Prace pisemne uczeń przesyła na adres poczty elektronicznej (mail@polski-online.pl) Nauczyciel sprawdza zadanie, pisze komentarz i odsyła do ucznia.
Lekcje mogą obejmować bieżący materiał z języka polskiego i/albo przygotowanie do egzaminu klasyfikacyjnego.
Możemy także przygotować scenariusze zajęć lekcyjnych dla rodziców.

Zapiski naprędce

Nierzadko można odnieść wrażenie, że życie mknie jak szalone. Mijają dni, tygodnie, miesiące, lata. Wszystko trzeba zrobić prędko. Jak w tym pędzie można znaleźć czas dla siebie? Zapiski naprędce to próba zatrzymania się choć na chwilę, aby pomyśleć o tym, co niesie nam każdy dzień.

zapiski-napredcePrzed nami sierpień, czyli ostatni miesiąc wakacji. A ja w tym roku w ogóle nie odetchnęłam. Nie miałam beztroskiego czasu. I w cale nie chodzi o to, że nie spędziłam długiego urlopu na ekscytujących wyjazdach, bo przecież zdarza się, że wypocząć można przez tydzień, a zmęczyć się przez miesiąc urlopu. Chodzi o to, o czym już pisałam w tym miejscu, że ten rok był dla mnie wyjątkowo wyczerpujący emocjonalnie. I tak naprawdę odetchnęłam w drugiej połowie lipca, kiedy moja córka zrekrutowała się na studia.
W sierpniu zatem wybieramy się na wypoczynek. Niedługi, bo będzie trwał pięć dni, ale myślę, że beztroski. Bez tego wyczekiwania, stresu, niepewności. Odłączam się od internetu na tyle, na ile pozwolą mi zawodowe zobowiązania.
Chciałabym spędzić ten wakacyjny czas, tak jak bohaterka piosenki Maryli Rodowicz. Tego wszystkim życzę.

A tymczasem leżę pod gruszą
Na dowolnie wybranym boku i
Mam to co na świecie najświętsze
Święty spokój.

A tymczasem leżę pod gruszą
A świat obok płynie leniwie i
Niczego więcej nie pragnę
Wręcz przeciwnie.

PODZIEL SIĘ: