Z życia wzięte – kwiecień
MAJ 2024

MIKROLEARNING, czyli krótko, prosto, ciekawie, na temat – QUIZY, “PIGUŁKI WIEDZY” na @dobrapolnistka

Miszmasz

ciekawostki, humor i inne różności

miszmaszNie wolno wyśmiewać się ze zwyczajów innych niż nasze. Cudze przekonania możemy albo przyjąć do wiadomości, albo o nich dyskutować. Warto na ten temat rozmawiać spokojnie, rzeczowo, z szacunkiem. Nie wolno też nikogo poniżać z powodu narodowości, wyglądu czy koloru skóry. Tak samo nie wolno kpić z czyichś rodziców czy sytuacji materialnej. Takie prześmiewcze zachowanie wystawia nam fatalne świadectwo.
…………………………………………………………………………………………………
Diogenes żył w czasach starożytnych. Pochodził z Synopy nad Morzem Czarnym, ale mieszkał w Atenach. Żył jak chciał, nie przywiązując żadnej wagi do dóbr materialnych. Chodził w łachmanach i podobno mieszkał w beczce. Jadł byle co, a swoje potrzeby fizjologiczne załatwiał na ulicy. Lubił drażnić i prowokować ludzi.
…………………………………………………………………………………………………..
Mauzoleum w Halikarnasie był to marmurowy grobowiec zbudowany około 353 r. p.n.e. na terenie obecnej południowo-zachodniej Turcji. Był on przeznaczony dla Mauzolosa, władcy jednej z prowincji, należących do Persji. Piękny, 40-metrowy grobowiec stworzony został przez architektów i rzeźbiarzy z Grecji. Na szczycie dachu umieszczono posąg króla Mauzolosa jadącego na rydwanie.
…………………………………………………………………………………………………………………………………….
W odległych czasach nie znano jeszcze lodówki. Ale umiano przechowywać produkty spożywcze, które wędzono, solono, suszono jak np. mięso, ryby lub kiszono jak np. kapustę, buraki, ogórki.
…………………………………………………………………………………………………..
Humor

Panowie szkoccy w obawie przed Makbetem zanieśli swoje głowy do Anglii.
Drugą wielką uroczystością było wmurowanie węgla kamiennego.
Nowe badania wykazały, że człowiek powstał nie z prochu, ale z gliny.
(źródło: “Pegaz na biegunach”)

PODZIEL SIĘ: